W-F w szkole – dlaczego twoje dziecko powinno na to chodzić?

834

Wychowanie fizyczne to jedno z najbardziej kluczowych zajęć w szkole. Nie da się ukryć, że dzieci w naszych czasach są coraz grubsze, oraz coraz ciężej jest im zachować odpowiednią wagę ciała, nie mówiąc już o problemach z ogólną sprawnością. Jakie więc są powody ku temu, aby twoje dziecko nie zwalniało się z lekcji w-f? O tym już za chwilę!

W-F w szkole – dlaczego twoje dziecko powinno na to chodzić?

Plusy chodzenia na w-f

Codzienne ćwiczenia na wychowaniu fizycznym u dzieci są ważne nie tylko dla dobrej sylwetki. Wpływa to również na zdrowie i prawidłowy rozwój intelektualny. Może to pomóc w nauce dziecka, ponieważ natleniony mózg podczas ćwiczeń może działać lepiej, dzięki czemu dzieci mogą łatwiej skupić się na nauce. Oprócz tego ćwiczenia fizyczne mogą stworzyć wiele możliwości rozwoju społecznego. Przecież wspólną pasję do sportu można przerzucić do życia prywatnego i zyskać dzięki temu wielu znajomych.

Ćwiczenie dziecka na w-f to niewątpliwie aktywność, którą możesz wykorzystać, aby po prostu też czuć się lepiej. W końcu najciężej jest zacząć, ale tak naprawdę organizm dziecka pozwala na bardzo szybką regenerację, nie mówiąc już o kwestiach związanych z tym, że sport może stanowić świetną zabawę po tym, jak dziecko pokona już pierwsze nieprzyjemności.

Jak ułatwić dziecku wyjście z zakwasów?

Wiele dzieci męczy swoich rodziców o zwolnienie, z racji tego, że przez ćwiczenia mają zakwasy. Rodzice w większości przypadków też o to nie dbają, ponieważ mają ważniejsze rzeczy do roboty. Jednakże jeśli pokażesz dziecku, jak przeciwdziałać zakwasom, to po jakimś czasie twoje dziecko przekona się, że z upływem czasu ćwiczenia na w-f będą coraz łatwiejsze. Oczywiście, jak wspomnieliśmy wcześniej, w celu zmniejszenia bólu można zacząć stosować odpowiednią dietę przeznaczoną do redukcji bólu potreningowego i przyspieszenia regeneracji mięśni. Pamiętaj, że chociaż taka dieta nie ma skutków ubocznych, zdecydowanie warto jest też nie przesadzać.

Zapakuj dziecko wodę do tornistra

Wydaje się, że to głupi sposób, ale podczas ćwiczeń zdecydowanie lepiej i tak pić dużo wody, ponieważ na w-fie twoje dziecko będzie się pocić, co sprawi, że jego organizm będzie wydalał pierwiastki, takie jak potas i woda. Pamiętaj jednak, aby poinstruować dziecko aby wypijało tylko mały łyk, ponieważ jeśli nagle wypije całą butelkę wody, poczuje mdłości, co może skończyć się zwróceniem treści jelitowej. A nikt przecież tego nie lubi, prawda?

Pokaż dziecku przykład

Wiele dzieci uczy się od swoich rodziców pewnych kwestii, dlatego też najlepiej będzie, jeśli sam zaczniesz ćwiczyć. W końcu jeśli dorosły robi coś, co teoretycznie jest zarezerwowane ,,tylko dla dzieci” to twoje dziecko zapewne samo nabierze chęci do ćwiczeń. Dlatego też jeśli pokażesz, że można ćwiczyć bez bólu (o ile to zrobisz z głową) to chętnie samo zacznie chodzić na w-f. Nie mówiąc o tym, że tak naprawdę niewiele potrzeba, aby samemu też zbudować sobie dobrą sylwetkę.

źródło: https://progresja-typy.com

5/5 - (1)
reklama