To normalne, że wiele osób po prostu nie ma czasu na ćwiczenia, jednakże z drugiej strony często to jest również wymówka, ponieważ tak naprawdę jak się chce, to można znaleźć czas na wszystko. Skoro potrafimy znaleźć chwilę, aby obawiać kolejne zakłady sportowe przez internet to na pewno wygospodarujemy również godzinkę na trening. Jak więc znaleźć czas na ćwiczenia?

Aby znaleźć czas – znajdź sobie zajęcie
To może wydawać się dość dziwne, ale zazwyczaj im więcej zajęć mamy, tym efektywniej skupiamy się na tym, co robimy, przez co nie marnujemy naszego czasu. Zwyczaj marnowania czasu może być inny, ważne jest to, że rezygnujemy z działań, które w żaden sposób nie przynoszą zysków, ale będą zajmować zbyt dużo czasu, a robimy to, ponieważ jesteśmy do tego przyzwyczajeni. Oczywiście ten nawyk jest trudny do zmiany, ale przy odpowiedniej motywacji zdecydowanie możemy go zmienić i znaleźć więcej czasu na trening.
Planuj
Jeśli czujesz się sfrustrowany, ponieważ musisz spróbować czasu na ćwiczenia – spróbuj ćwiczyć w inny sposób. Zastanów się, gdzie możesz tracić czas na ćwiczenie, nie zastanawiając się, czy planujesz ćwiczyć. W końcu im mniej o tym myślisz, tym lepiej będzie dla Ciebie. Na przykład możesz przeciskać się między pracą a domem – ponieważ pół godziny poza pracą nagle da ci więcej czasu. Ponadto wszyscy wiedzą, że często siedzimy w sieciach społecznościowych i dziesiątki razy sprawdzamy e-maile – często w przyszłości z tego zrezygnujemy – ale jeśli nie będziemy ciężko pracować, nie zmienimy tego. Dlatego ważne jest, aby spróbować ponownie przemyśleć swoje priorytety i obowiązki. Czy absolutnie musisz to zrobić teraz? Pamiętaj, nie ma nic złego w odmowie. Tak, wszyscy mamy zobowiązania wobec innych, ale nie zapominaj o sobie. Aby pomagać innym, musisz najpierw zadbać o swoje ciało i zdrowie. Ponadto ćwiczenia są doskonałym naturalnym środkiem przeciwdepresyjnym i przeciwstresowym. Nie czekaj, aż coś zrobisz!
Na początku będzie ciężko
Nie da się zaprzeczyć, że najpierw będziesz potrzebował dużo czasu na przygotowanie, a potem ćwiczenia, nie wspominając o później, bo reszta czasu po treningu będzie jeszcze „cięższa” niż zwykle. Dopiero po jakimś czasie zaczynasz dostrzegać pozytywne aspekty ćwiczeń, nie wspominając o tym, że nawet przy krótkim ćwiczeniu będzie okres obolałości po wysiłku. Jednak z drugiej strony nadal warto trzymać się prawidłowego sposobu ćwiczeń, bo nawet jeśli ćwiczysz dwa lub trzy razy w tygodniu, to lepiej niż całkowity brak ćwiczeń.
Ogłoś to znajomym – że ćwiczysz
Może ci wydać się to dziwne, ale w tym wypadku rozgadywanie każdemu, że ćwiczysz może ci się akurat przydać. W końcu dzięki temu będziesz się bardziej starał, a przez presję społeczną istnieje o wiele mniejsza szansa na to, że będziesz miał ochotę na zrezygnowanie z ćwiczeń. Dlatego też pomyśl o tym, oraz zadbaj o to, aby wtedy kiedy ćwiczysz, pojawiały się posty o tym, ile udało ci się zrobić kilometrów, bądź też ile razy na przykład się podciągnąłeś na drążku – pamiętaj jedynie o tym, aby nie ,,kozaczyć” oraz nie chwalić się zbytnio.