Sposoby na aktywny tryb życia

999

Prowadzenie aktywnego życia niesie za sobą naprawdę sporo benefitów, jednakże zawsze trzeba wiedzieć, co robić, ponieważ błędy w tej dziedzinie życia mogą nas naprawdę sporo kosztować. Jak więc zacząć prowadzić aktywny tryb życia?

Sposoby na aktywny tryb życia

Mierz siły na zamiary

Pamiętaj o tym, aby mierzyć siły na zamiary, ponieważ w przypadku sportu, jeśli nie będziesz na siebie uważać, bardzo szybko może dojść do przetrenowana, a w konsekwencji do kontuzji, która może nas zniechęcić do danego sportu. Każdy chyba wie, że najtrudniej właśnie, jest postawić ten ,,pierwszy krok” – a jeszcze trudniej wrócić do punktu wyjścia, i mieć motywację aby to kontynuować, czyż nie? Dlatego też musimy pamiętać o tym, aby dobrać odpowiedni trening na start, ponieważ w innym wypadku możemy oprócz zniechęcenia po prostu porzucić nasz aktualny, na ten moment zdrowy tryb życia.

Zacznij od małych kroków

Tak jak wcześniej wspominaliśmy, nagłe rozpoczęcie ćwiczeń oraz szybkie przetrenowywanie się, nie prowadzi do niczego dobrego, a wręcz przeciwnie – możemy się zniechęcić do ćwiczeń jeszcze bardziej, dlatego też, jeśli chcemy zadbać o swoje ciało, powinniśmy zaczynać ćwiczyć regularnie, począwszy od rozgrzewki, a następnie robiąc tyle ćwiczeń, ile czujemy że możemy zrobić. Naturalnie, wiele osób mówi, że trzeba pchać swój organizm do granic możliwości, ale na samym początku nie jest to wskazane, z racji tego że nie znamy jeszcze tego ,,kopa endorfinowego” – które ćwiczenia nam dają. Dlatego też czas na uprawianie sportu wyznacz sobie najlepiej na wieczór. No ale wracając do tematu ćwiczeń na początku, najlepsze jest wykonywanie ćwiczeń rozciągających, oraz podstawowych, typu :

– brzuszki (najlepiej zacząć od 10 dziennie – stopniowo zwiększając ilość)

– pajacyki

– przysiady (seria 5-10 na dzień powinna nam na start wystarczyć)

– pompki (2-3 na początku wystarczą, nie jest to przyjemne ćwiczenie, jednakże pozwala nam ono bardzo rozbudować nasze organizmy, dlatego też jest ono wskazane)

Brzmi nieźle? No ale najważniejszą rolę w ćwiczeniach odgrywa co innego, mianowicie, motywacja.

Motywacja

Tak naprawdę motywacją do działania może być wszystko, na przykład :

– Zauważenie że nasz organizm się degraduje, i nie jesteśmy tak sprawni ,,jak kiedyś”

– Odpowiednio ukierunkowana wściekłość, bądź nienawiść (do byłego partnera, do świata, etc.)

– Chęć podniesienia swojej atrakcyjności

Jak widzicie, sposobów na motywowanie się do ćwiczeń, jest naprawdę wiele – i nie są to tylko te, wymienione powyżej. Najważniejsze jednak, żeby ta motywacja była na tyle silna, abyśmy byli w stanie ćwiczyć regularnie.

Zadbaj o odpowiednie odżywianie

Bez odpowiedniej diety, nie damy rady zbudować takiego ciała, które nam by odpowiadało. Pamiętajmy o tym, że najczęściej to właśnie dieta ma decydujący wpływ na to, jak się czujemy, oraz jak wyglądamy, dlatego też postaraj się ułożyć odpowiedni plan żywieniowy, który będziesz mógł wykorzystać i z którego (co bardzo ważne) będziesz konsekwentnie korzystał.

5/5 - (1)
reklama