Sport – jak zmienia się jego popularność na przestrzeni lat?

566

Sport to forma aktywności towarzysząca każdemu człowiekowi od najmłodszych lat. Kto z nas będąc dzieckiem nie był zabierany przez rodziców na boisko? Zakładam, że w przypadku dziewczyn była to mniej popularna forma spędzania wolnego czasu, jednak myślę, że większość młodych chłopców spędzała tak czas – na początku kopiąc piłke z rodzicem, a potem z kolegami na podwórkowym boisku. Kolejną aktywnością na świeżym powietrzu, obok której chyba nikt nie przeszedł obojętnie za dzieciaka, jest jazda na rowerze. To jedna z tych czynności której rodzice starają się nauczyć swoje dzieci już w najmłodszych latach. Pierwsze trójkołowce, przesiadka na rower z przymocowanym do siodełka kijem, etap pomocników, a na końcu pierwsza samodzielna przejażdżka rowerem.

Gry zespołowe z którymi spotkał się każdy.

Kiedy byłem w podstawówce, wśród aktywności sportowych od zawsze wiodła prym piłka nożna. Swoją popularność zawdzięczała oczywiście prostocie i przyjemności z gry jaką dawała. Nie było na podwórku chłopaka który nie miałby piłki do nogi. Szerze, rzadko kiedy graliśmy zgodnie ze sztuką, na dużym boisku w dwóch jedenastu osobowych drużynach. Zazwyczaj wymyślaliśmy sobie swoje gry i zabawy z piłką, lub graliśmy w gry które znał każdy. Za to właśnie kochaliśmy piłke nożną, wystarczyła piłka, kilku kolegów i ściana, a zabawy było tyle, że nikt nie zauważał kiedy na dworze robiło się ciemno. Do tego dochodziły inne gry zespołowe, takie jak koszykówka czy siatkówka. Te sporty również były przez nas “przerabiane” – grało się 2 na 2 na jeden kosz, konkursy rzutów osobistych z różnych miejsc boiska i zawody w “kto trafi najwięcej za trzy”.

Nowy król wśród młodzieży – trening siłowy.

Czasy się zmieniły. Trendy wśród młodych osób również. Piłki leżą w szafach, boiska wieją pustką, a młodzieżowe kluby sportowe mają problemy z zapełnieniem pierwszej drużyny piłkarskiej. Gdzie się podziali wszyscy? Zajrzyjmy do pierwszego lepszego klubu fitness i odpowiedź nasunie się sama. Dzisiaj w modzie jest kultura ciała, każdy młody chłopak, i coraz częściej dziewczyna, trenuje na siłowni. Przez treningi cardio, podnoszenie ciężarów i trójbój, po klasyczny trening kulturystyczny. Każdy w dzisiejszych czasach chce być fit, wyglądać dobrze i być zdrowym. Moim zdaniem to bardzo dobry trend, ponieważ uczy młodego człowieka dobrych nawyków, systematyczności i wytrwałości, a oprócz tego narzuca zdrowy tryb życia.

źródło: https://bukmacherskie.biz.pl

5/5 - (3)
reklama