Sport – dlaczego jesteśmy przez to zdrowsi?

855

Regularne uprawianie sportu może być wpływać na nas z jednej strony świetnie, z drugiej jednak, jeśli zaczniemy przesadzać – mogą pojawić się kontuzje – a co za tym się ciągnie – zniechęcenie. A jak regularne uprawianie sportu wpływa na nasz organizm?

Sport – dlaczego jesteśmy przez to zdrowsi?

Jak sport wpływa na nasze życie?

Wiele osób zna powiedzonko, że ,,nie liczy się cel, ale podróż – i przyjaciele których zdobyliśmy właśnie podczas niej” – pamiętajmy jednak, żeby na siebie uważać, ponieważ bardzo szybko może dojść do przetrenowana, a w konsekwencji do kontuzji, która może nas zniechęcić do danego sportu. Każdy chyba wie, że najtrudniej właśnie, jest postawić ten ,,pierwszy krok” – a jeszcze trudniej wrócić do punktu wyjścia, i mieć motywację aby to kontynuować, czyż nie?

Zalety uprawiania sportu

Jedną z zalet regularnego uprawiania sportu na pewno jest atrakcyjny wygląd naszego ciała (po jakimś czasie oczywiście) – lepsze samopoczucie, zwiększona wytrzymałość na wysiłek fizyczny, oraz więcej energii do życia. Jednakże regularne uprawianie sportu ma również swoje wady.

Czy uprawianie spotu ma jakieś wady?

Jedną z rzeczy która może być wadą regularnego uprawiania sportu – to na pewno to, że możemy z tym przesadzić, przez co na przykład, mówiąc po raz setny albo tysięczny naszemu partnerowi o naszych wynikach – a nasz partner nie ma ochoty, lub wręcz nie lubi ćwiczeń – może to doprowadzić do rozpadu naszego związku. Z jednej strony cieszymy się, że dzieli się z nami naszą pasją, ale po pewnym czasie doprowadza nas to do szału. Oprócz tego, po jakimś czasie zauważymy, że dochodzimy do limitów naszego organizmu – przez co dalszy rozwój jest spowolniony, bądź wręcz niemożliwy, a utrzymywanie tego co mamy nie jest już tak przyjemne, jeśli nie możemy iść do przodu, nieprawdaż?

Zrezygnuj z rzeczy które zajmują ci sporo czasu

Przyzwyczajenia mogą być różne : oglądanie netflixa, czytanie bezsensownych artykułów w internecie(z tym ostatnim to żartujemy) – ważne powinno dla nas być to, żebyśmy zrezygnowali z tych czynności, które nie przynoszą nam korzyści, a zajmują zbyt wiele czasu a robimy je tylko dlatego, ponieważ się przyzwyczailiśmy. Naturalnie, przyzwyczajenia jest ciężko zmienić, jednakże przy odpowiedniej motywacji na pewno będziemy w stanie sprawić, że nasze życie zmieni się na lepsze.

Źródło : https://gwiazdasportu.pl

5/5 - (1)
reklama