Najlepsze sporty solo na pokonanie stresu

103

Liczba osób w Wielkiej Brytanii odczuwających skutki stresu w miejscu pracy wzrosła o 11% w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W połączeniu z obecnym kryzysem kosztów utrzymania, można śmiało powiedzieć, że wielu z nas odczuwa napięcie. Często spowodowane jest ono zbyt dużym obciążaniem psychicznym lub uzależnieniem np. od  zakładów bukmacherskich lub innych używek. Według raportu serwisu sport1, który przygotował aktualny ranking bukmacherów, coraz więcej młodych mężczyzn przed 30stką popada w uzależnienie od hazardu. Jednak dobrą wiadomością jest to, że istnieje wiele sposobów na pokonanie stresu, nawet tego spowodowanego uzależnieniem. Jednym z takich sposobów są regularne ćwiczenia i sport. 

Joga

Jednym z najbardziej oczywistych wyborów, jeśli szukasz odrobiny spokoju w codziennej rutynie, jest joga. Joga jest doskonałym sposobem na stres, ponieważ jej podstawą jest relaks. Przynosi korzyści naszemu ciału i umysłowi oraz reguluje oddychanie – a wszystko to jest doskonałym antidotum na stresujący dzień. Poza tym, że pomaga się zrelaksować, joga pomaga zwiększyć elastyczność, poprawić masę mięśniową, a nawet może zapewnić korzyści sercowo-naczyniowe – to znaczy, jeśli pracujesz wystarczająco ciężko!

Pływanie

Jeśli dokuczają Ci różne dolegliwości, pływanie to doskonały sposób na odstresowanie. Pływanie to nie tylko niewielkie obciążenie stawów, ale także świetny sposób na uporządkowanie oddychania i relaks. Jest też coś spokojnego w byciu samemu w wodzie, ślizganiu się we własnym tempie. Pływanie jest nie tylko środkiem odstresowującym, ale także ćwiczeniem sercowo-naczyniowym, co czyni go idealnym wyborem, jeśli chcesz poprawić swoją kondycję.

Paddleboarding

Jeśli mieszkasz blisko morza lub jeziora, dlaczego nie spróbować paddleboardingu? Oprócz poprawy siły i równowagi rdzenia, paddleboarding to świetny sposób na spędzenie czasu w samotności, relaks i odpoczynek. Kiedy jesteś na wodzie, jest to idealna okazja, aby spojrzeć na sprawy z perspektywy, zwolnić i skupić się na przyjemnej aktywności – samemu lub z przyjaciółmi. Jeśli lubisz paddleboarding i chcesz robić to regularnie, pomocne może być ubezpieczenie łodzi obejmujące paddleboardy. Oznacza to, że jeśli coś stanie się z Twoją deską do wiosłowania podczas Twoich przygód, dasz sobie największą szansę na ochronę.

Sztuki walki

Oprócz tego, że są świetnym sposobem na uzyskanie formy, sztuki walki są popularne wśród tych, którzy chcą opanować swoje ciało, umysł i emocje. Przejmując kontrolę nad sobą w taki sposób, możesz rozwinąć większą stabilność emocjonalną, ćwiczyć asertywność oraz zwiększyć pewność siebie i poczucie własnej wartości. W ten sam sposób, w jaki ćwiczenia wzmacniają ciało, sztuki walki wzmacniają umysł. Jeśli odczuwasz niemożliwy do opanowania poziom stresu, ważne jest, aby wiedzieć, że nie jesteś sam. Możesz tego nie wiedzieć, ale jest wielu innych na tej samej łodzi.

Jednak dobrą wiadomością jest to, że poświęcając trochę czasu na uprawianie sportów w pojedynkę lub ćwiczenia, możesz zacząć stawiać wyzwania swojemu ciału i umysłowi – ale co najważniejsze, pokonać stres.

5/5 - (1)
reklama