Jak wybierać tabletki odchudzające?

348

Wielu z nas chce przyspieszyć proces odchudzania i pozbyć się nadprogramowych kilogramów zaledwie w kilka tygodni. Właśnie wtedy decydujemy się na zakup tabletek odchudzających – ich producenci zapewniają o niemalże natychmiastowych efektach. Czy faktycznie tak jest? 

Tabletki na odchudzanie – skład jest najważniejszy

Tabletki odchudzające są reklamowane jako cudowne leki lub suplementy, jednak nie wszystkie zapewnienia są zgodne z prawdą. Tabletki na odchudzanie będą działały tylko, gdy ich skład będzie odpowiednio dobrany. Najpopularniejsze składniki tabletek odchudzających to:

  • Kofeina – daje nam energię, a przy okazji pozytywnie wpływa na szybkość metabolizmu,
  • Zielona herbata – sprzyja usuwaniu tłuszczu i toksyn z organizmu,
  • L-karnityna – popularna wśród sportowców substancja, która przyspiesza regenerację mięśniową oraz hamuje powstawanie tkanki tłuszczowej,
  • Pokrzywa – ułatwia usuwanie nadmiaru wody z organizmu,
  • Ostre przyprawy – poprawiają przemianę materii.

Są to tylko niektóre z wykorzystywanych substancji, jednak to przede wszystkim one mają udowodnione działanie. Niektórzy producenci tabletek odchudzających niekoniecznie stosują naturalne składniki, a często używają substancji, które mogą być potencjalnie niebezpieczne dla naszego zdrowia. 

Każdy zakup tabletek odchudzających powinien być poprzedzony dokładną analizą składu produktu, zapoznanie się z certyfikatami oraz poznanie opinii innych klientów i ewentualnie lekarzy. Tabletki na odchudzanie mogą negatywnie wpływać na nasze zdrowie i często szybkie schudnięcie nie jest tego warte.

Jak działają tabletki na odchudzanie?

Odpowiednio dobrany skład tabletek na odchudzanie powoduje, że pewne kwestie, które mogą być dla nas problematyczne, zostają rozwiązane. Przykładowo wiele kobiet zmaga się z zatrzymywaniem nadmiaru wody w organizmie, co skutkuje większą ilością kilogramów na wadze oraz opuchlizną ciała. Tabletki wspomagają usuwanie tej wody, dzięki czemu niemalże od razu stajemy się lżejsi. 

Tabletki na odchudzanie mają za zadanie pobudzić nasz metabolizm, tak aby szybciej spalał przyswojone kalorie. Oprócz tego tabletki wspomagają nasze codzienne funkcjonowanie i dają nam odpowiednią dawkę energii, której często brakuje podczas odchudzania. Niektóre składniki tabletek sprawiają, że ten produkt jest zdolny do sprawienia, że organizm będzie przyswajał mniejszą ilość tłuszczów z posiłku. Substancje takie jak chrom, czy błonnik wpływają na zahamowanie nadmiernego łaknienia, co przekłada się na spożywanie mniejszej ilości pożywienia w ciągu dnia, a także eliminuje podjadanie. 

Tabletki odchudzające – czy wystarczą?

Niestety, tabletki odchudzające mają tylko pomagać w procesie odchudzania, one nie wykonają pracy za nas. Tabletki na odchudzanie mają sens wtedy, kiedy faktycznie zmieniliśmy nawyki żywieniowe i korzystamy z diety redukcyjnej. Co więcej, wiele tabletek bardzo dobrze oddziałuje na aktywność fizyczną, więc warto je łączyć z treningami. 

Recenzje i opinie: https://dietetyk.edu.pl/tabletki-na-odchudzanie/

Tabletki odchudzające mogą faktycznie dać nam spektakularne efekty, lecz z pewnością nie zgubimy 10 kilogramów w tydzień. Odchudzanie to proces wymagający wielu wyrzeczeń oraz ciężkiej pracy. Tabletki na odchudzanie pomagają nam dotrzeć do celu, ale tylko delikatnie przyspieszają gubienie kilogramów. Warto mieć na uwadze fakt, że szybka utrata wagi może mieć katastrofalne skutki dla naszego organizmu, a przy okazji może wystąpić efekt jojo, przed którym każdy chce się uchronić. Lepiej jest schudnąć w tradycyjnym tempie i cieszyć się efektami na długie lata. 

5/5 - (1)
reklama