Jak obstawia się wyścigi konne?

1084

Zakłady na wyścigi konne to temat dość zapomniany, z racji tego że tak naprawdę ta kategoria zakładów bukmacherskich, mimo iż konie są z nami praktycznie od początku dziejów mocno odeszła w niepamięć. Jednym z powodów dla których odstawiliśmy konie na bok, jest oczywiście wynalezienie samochodu. Mimo to, nawet dziś możemy obstawiać zakłady na wyścigi konne – ale jak to się robi? Zaraz o tym wam opowiemy!

Jak obstawia się wyścigi konne?

Jak zacząć?

Aby zacząć obstawiać zakłady bukmacherskie na wyścigi koni, powinniśmy przede wszystkim sprawdzić ofertę na takowe zakłady, ponieważ w dzisiejszych czasach, nie każda firma takie zakłady oferuje. Co do samych zawodów, to wystarczy powiedzieć tyle, że jest to sport mocno sezonowy. Po wybraniu odpowiedniego bukmachera dobrym pomysłem byłoby tutaj przede wszystkim dowiedzenie się czegokolwiek na temat wyścigów konnych, czyż nie? Świetnym sposobem na to są fora bukmacherskie, które będą nam w stanie pomóc w zdobyciu wiedzy. Kolejnym sposobem jest zagłębienie się w lektury na temat wyścigów konnych, oraz samej biologii tych zwierząt. Konie wystawiane na wyścigach to w większości wyselekcjonowane jednostki, które trenują przez całe życie, tylko po to aby się ścigać. Jeśli chodzi o samo typowanie, to w zależności od tego, co legalny bukmacher nam proponuje, że możemy postawić (oczywiście na początek – jest o wiele więcej opcji obstawiania), który koń zajmie pierwsze, drugie bądź trzecie miejsce.

Przed zdecydowaniem się na obstawianie zakładu, należy bliżej przyjrzeć się naszemu faworytowi, przede wszystkim sprawdzić, jak ostatnio sobie radził na ile wycenia się jego wygraną. Wydaje się, że jest to mnóstwo pracy, jednakże jeśli chcemy w końcu zarobić na czymś takim jak zakłady bukmacherskie – to powinniśmy liczyć się z tym, że będziemy musieli w to trochę czasu zainwestować.

Najbardziej znane miejsca, w których można oglądać wyścigi konne

Jeśli chodzi o Polskę, to posiadamy takich miejsc kilka, a są nimi na przykład :

Hipodrom Sopot – położony niedaleko Ergo areny, niemalże 39 hektarowy teren służy wyścigom konnym od 1898 roku. Co ciekawe – jest to jedyny na świecie tor wyścigowy dla koni z widokiem na morze

Wielka Partynicka – znajduje się we Wrocławiu – współczesny tor funkcjonuje tam od 1952 roku.

Tor na Służewcu – mimo iż w nazwie ma on Służewiec – to tak naprawdę wyścigi organizowane są na…. Mokotowie. No co? Na mnie nie patrzcie – po prostu kolejna anomalia nazewnictwa w naszym kraju. No ale wracając do tematu – pierwsze oficjalne zawody wystartowały w 1841r – co czyni ten tor wyścigowy, najstarszym w Polsce.

5/5 - (1)
reklama