Dlaczego ten okres to ostatni dzwonek na to, aby zacząć uprawiać sport?

602

Nie da się ukryć, że mamy już kalendarzową jesień – a co za tym idzie, falę zachorowań oraz problemy ze zdrowiem. Jednakże pozostało nam jeszcze trochę czasu, kiedy jest ciepło, dlatego też czy warto jest jeszcze teraz wskoczyć do sportowego świata?

Dlaczego ten okres to ostatni dzwonek na to, aby zacząć uprawiać sport?

Zacznij – póki jeszcze jest ciepło

To oczywiste, że jak tylko pojawiła się jesień, to jest zimno, ciemno I na dodatek kapuśniaczek. Jednakże w ciągu dnia jest jeszcze relatywnie ciepło, dlatego też zdecydowanie lepiej jest zacząć uprawiać sport teraz, ponieważ w ten sposób unikniesz problemów z zachorowaniem później, aniżeli kiedy później zrobi się zimno. Tak naprawdę sam początek uprawiania aktywności fizycznej jest najcięższy, z racji tego, że po pierwszych cięższych treningach twój organizm będzie bardziej narażony na choroby, no bo przecież mu dołożyłeś, a zimna temperatura wcale ci nie pomoże, żeby być bardziej zdrowym, prawda? Dlatego też staraj się ćwiczyć, kiedy jeszcze jest choć trochę ciepło, oraz zasłaniać twarz, nie ze względów epidemiologicznych (chociaż jeśli masz takie zapędy – to też) ale bardziej z tego powodu, że najlepiej będzie, jeśli chociaż trochę ogrzejesz powietrze, które będzie ci wpadało do ust. Naturalnie mowa tutaj o bieganiu – które tak naprawdę jest najszybszą drogą do tego, aby wrócić do formy.

Jeśli masz trochę więcej pieniędzy – no I miejsca

Nie da się ukryć, że niektórzy z nas mają po prostu więcej kasy, więc ćwiczenia w domu to o wiele bardziej wygodniejsza opcja w takim wypadku. Dlatego też, jeśli uważasz, że masz na to środki, przeznacz jeden pokój na siłownię, do którego będziesz mógł zainstalować bieżnię, ciężarki, oraz inny sprzęt siłowy, który pomoże ci w nabraniu formy. Pamiętaj jednak, żeby w miarę możliwości nie wychodzić na zimno – oraz starać się nie spać przy otwartym oknie.

Jesień to najgorszy okres dla naszych organizmów

Z tego powodu, że zaczynają się zmiany, nie tylko skraca się dzień, ale na dodatek zaczyna być już naprawdę zimno – w niektórych regionach kraju temperatura może spaść nawet do jedynie kilku stopni na plusie. Wiele osób w tym okresie zaczyna chorować, nie mówiąc już o tym, że ciężko jest nam jeszcze z jednego powodu – mianowicie nasze ,,genialne” władze wysłały dzieci do szkół – po to aby wiele z nich zaraz je zamknąć, z powodu rozprzestrzeniania się drugiej fali koronawirusa. To może powodować nowe ogniska choroby, przez co mamy dodatkowe zagrożenie, którego tak naprawdę nie mamy jak unikać. Deszcz I przemoczenie często dopełnia obrazu, ponieważ w miastach nadal większość osób nosi półbuty bądź nawet I adidasy, zamiast przechodzić powoli na obuwie zimowe

Czy mimo to warto jest zacząć?

Oczywiście że tak – ponieważ po pandemii bardzo ciężko nie zauważyć tego, że wiele osób po prostu bardzo przytyło. Dlatego też warto jest wziąć się za siebie, ruszyć do przodu, oraz zacząć ćwiczyć.

Oceń nas!
reklama