Dlaczego tak wiele osób przestało ćwiczyć w czasie drugiej fali pandemii?

662

To, że pojawiła się druga fala epidemii covid-19 to nie dziwota, z racji tego, iż wielu ludzi przestrzegało rząd przed otwieraniem szkół, ale z drugiej strony – nie posłuchali. Naturalnie strach przed pandemią to nie jedyny powód, dla którego tak wiele osób zrezygnowało z ćwiczeń, więc dziś przedstawimy ci – dlaczego tak się dzieje, że ludzie z tego rezygnują!

Dlaczego tak wiele osób przestało ćwiczyć w czasie drugiej fali pandemii?

Strach

Nie sposób winić tych ludzi – w końcu nie każdy ma wystarczająco dużo samodyscypliny, aby ćwiczyć, zwłaszcza gdy wskaźnik infekcji jest naprawdę wysoki. Ostatnio liczba ta przekroczyła 16 tysięcy, więc mamy prawo się bać, nie mówiąc już o tym, że szczepionka jest daleko. Dlatego nie jest zaskakujące, że motywacja większości ludzi do ćwiczeń po prostu zniknęła.

Zimno

Co gorsza, zrobiło się bardzo zimno – w niektórych częściach Polski temperatura może nawet spaść poniżej zera. W tym okresie wiele osób zaczęło chorować, nie wspominając o innym powodem, dla którego walczymy z tą epidemią – nasze „genialne” władze posyłają dzieci do szkoły – na razie nie zostały one ponownie zamknięte. Może to doprowadzić do wybuchu nowych ognisk chorób i przynieść nam inne niebezpieczeństwa, których naprawdę musimy unikać. Deszcz i ulewa zwykle dodają koloru obrazowi, ponieważ większość ludzi w mieście nadal nosi buty z niską cholewką, a nawet trampki, zamiast powoli przestawiać się na buty zimowe, co może powodować przeziębienia, które prowadzą zazwyczaj do innych chorób.

Jeśli chcesz zacząć ponownie ćwiczyć

Ważne jest to, aby spróbować ponownie przemyśleć swoje priorytety i obowiązki. Czy musisz to teraz to zrobić? Pamiętaj, nie ma nic złego w odrzucaniu czegoś, co nie jest bardzo ważne. Tak, wszyscy mamy zobowiązania wobec innych, ale nie zapominaj o sobie. Aby pomagać innym, musisz najpierw zadbać o swoje ciało i zdrowie. Ponadto ćwiczenia są doskonałym naturalnym środkiem przeciwdepresyjnym i przeciwstresowym. Nie czekaj, aż coś zostanie zrobione za ciebie, tylko w końcu zrób to sam!

W końcu jeśli zapiszesz się do jakiejś grupy, gdzie ludzie ćwiczą, to często wspólne pasje przeplatają się, co pozwala nawiązać więź nawet na całe życie. Trzeba też mieć świadomość, że ćwiczenia często wiążą się z pokonywaniem ograniczeń organizmu i pozwalają nam lepiej pokonać trudności. W końcu też wiedza na temat danego sportu często może się nam przydać, ponieważ możemy przecież na tym nawet i zarobić! W jaki sposób? Otóż to bardzo proste, możesz na przykład zacząć obstawiać zakłady u bukmacherów!

Na czym to polega? Otóż to proste – bukmacherzy to twoi przeciwnicy, oraz zakładacie się, że na przykład w tym meczu piłki nożnej padnie tyle a tyle goli. Oznacza to, że mniej więcej jeśli możemy przewidzieć prawidłowy wynik, to wygramy pieniądze. Czy to nie jest proste? Naturalnie nikogo tu do niczego nie namawiamy, ponieważ zakłady sportowe to z jednej strony ekscytujące hobby, ale z drugiej niosą one za sobą poważne ryzyko finansowe.

4.5/5 - (23)
reklama