Dlaczego motywacja w sporcie jest tak ważna?

953

Motywacja to jeden z najważniejszych czynników przy uprawianiu sportu. Bez niej nie jesteśmy w stanie nawet zrobić tak naprawdę nic. I odnosi się tutaj do wszystkiego. Nie mamy ochotę na pracę – na ćwiczenia – czasami nawet na jedzenie.

Dlaczego motywacja w sporcie jest tak ważna?

Motywacja – czyli nasz wewnętrzny ,,power”

Dzięki naszej wewnętrznej sile – czyli właśnie motywacji, jesteśmy w stanie zrobić więcej, biegać dalej, ćwiczyć mocniej. Niekiedy jednak nam jej brakuje – przez co tracimy ochotę na aktywność fizyczną. A przecież dzięki temu możemy osiągnąć tak wiele – możliwości jest tak wiele, na przykład możemy zostać profesjonalnym sportowcem i być sponsorowani przez bukmacherów dzięki czemu będziemy mogli się całkowicie skupić na uprawianiu sportu i nic więcej nie będzie nas w stanie zatrzymać. Jednakże aby to zrobić, musimy mieć odpowiednio silną motywację właśnie. Każdy ma inną, niektórzy motywują się tym, że chcą wyglądać lepiej, jeszcze inni przekuwają swoją destrukcyjną naturę w coś pozytywnego – a jeszcze inni swoją nienawiść w coś dobrego. Oczywiście należy tutaj uważać, że jeśli będziemy się ,,cisnąć za mocno” – to bardzo łatwo możemy sobie zrobić krzywdę. Naturalne jest to, że jeśli posiadamy tak silną motywację, że nic nie będzie nas w stanie zatrzymać, możemy zajść bardzo daleko.

A co się dzieje – gdy tej motywacji zabraknie?

Gdy zaczyna nam brakować motywacji – mogą się stać tak naprawdę dwie rzeczy. Albo uzmysłowimy sobie ponownie naszą motywację – i wróci ona z dwukrotnie większą siłą, albo stracimy ją całkowicie. Gdy tak się stanie, to jeśli nadal chcemy zostać profesjonalnym sportowcem będziemy musieli poszukać sobie innej motywacji. Jeśli zaś wróci ona ze zdwojoną siłą – będziemy zapewne ćwiczyć mocniej – biegać dalej i popychać samego siebie aż do granic naszych możliwości – oraz jeszcze kawałek dalej.

Uświadom sobie swoją wartość

Masz przed sobą ważny mecz. Twoja kariera jest na tyle mocna, że możesz spokojnie nazywać się profesjonalistą, a nadal ciężko ci pomyśleć o swojej wartości? Pomyśl teraz tylko o tym, ile osób cię będzie oglądało – jak wielką osobą jesteś. Ile osób chciałoby mieć z tobą zdjęcie. Nie myśl o tym, że wydaje ci się że wyglądasz tak czy siak – to ci nic nie pomoże. Mamy tylko jedno życie – a ty je dobrze wykorzystujesz.

Podsumowując – dlaczego motywacja w sporcie jest tak ważna?

Motywacja w sporcie jest tak ważna z tego powodu, że sprawia, że ignorujemy nasz ból po treningach, pchamy do przodu mimo wszystko i nie zamierzamy się poddać. Bez niej uprawianie sportu jest niemalże niemożliwe.

5/5 - (1)
reklama