Dlaczego aktywność sportowa w czasach koronawirusa jest tak utrudniona?

672

Niestety, ale to co się dzieje na łamach ostatnich dni to naprawdę obłęd – powyżej 10 tysięcy zakażonych w Polsce, lockdown w Czechach – ciężko jest w ogóle wywnioskować coś z tej sytuacji, ponieważ tak naprawdę pandemia powinna wygasać, ale z drugiej strony najwyraźniej nie ma na to ochoty. Jednakże co pandemia do uprawiania sportu?

Dlaczego aktywność sportowa w czasach koronawirusa jest tak utrudniona?

Kolejna fala korony

Zapewne wszyscy zauważyli, że sytuacja z koronawirusem zaczęła się pogarszać, a większość z nas została znowu zamknięta w domach – mniej lub bardziej sytuacja ta przejawia się brakiem ruchu, a w niektórych przypadkach nawet i zasiedzeniem w końcu wśród nas Wiele osób przybiera na wadze i pogarsza nasze zdrowie przez siedzenie w izolacji. Uprawianie sportu może pomóc w przywróceniu poprzedniego stanu bycia, dlatego po nawet w okresie izolacji warto jest zadbać o ruch. Jak wszyscy wiemy, podczas ćwiczeń organizm będzie wytwarzał endorfiny, które dostarczą nam pozytywnej energii, której zwykle towarzyszy polepszenie samopoczucia, a wiele osób naprawdę zaczyna powoli cierpieć z powodu siedzenia w izolacji. Niestety wyjście na dwór, aby poćwiczyć, nawet wieczorem raczej nie powinno wchodzić w grę. W końcu na jesieni cały czas pada, a przeziębienie jest w rzeczywistości ostatnim problemem zdrowotnym, jakim ktoś by sobie teraz życzył. Zimą nikt tak naprawdę nie chce biegać, nie mówiąc już o tym, że siłownie prawdopodobnie nadal będą pozamykane, więc nie będziesz miał szans na start. Dlatego najlepiej zacząć ćwiczyć w czasie wolnym w domu, bo jak dotąd jest to najbezpieczniejszy wybór dla każdego.

Jak ćwiczyć?

Z racji obecnie nakazanej izolacji – ćwiczenie w domu, może nam pomóc w odsunięciu myśli od kwarantanny. Pamiętaj jednak o tym, że nagłe rozpoczęcie ćwiczeń i przetrenowanie nie przyniosą żadnych korzyści, wręcz przeciwnie, dlatego też zacznij powoli i ćwicz regularnie. Wielu pseudotrenerów twierdzi, że trzeba wyciskać organizm do granic możliwości, ale nie jest to zalecane na początku, ponieważ nie będziemy w stanie normalnie funkcjonować, jeśli

Jeśli dopiero zaczynasz, warto jest zacząć od podstawowych ćwiczeń, typu :

– przysiady (seria 5-10 na dzień powinna nam na start wystarczyć)

– brzuszki (najlepiej zacząć od 5 na dzień – stopniowo zwiększając ilość)

– pajacyki ( nie bez powodu armie świata mają to ćwiczenie jako jedno z podstawowych)

– pompki (2-3 na początku wystarczą, nie jest to przyjemne ćwiczenie, jednakże pozwala nam ono bardzo rozbudować nasze organizmy, dlatego też jest ono wskazane).

Pamiętaj również o tym, że na starcie często będzie ci ciężko znaleźć czas na trening, z racji tego, że będziesz na pewno stosował jakieś wymówki, aby tylko nie ćwiczyć. Postaraj się mimo wszystko

Zainwestuj w odżywki

Mimo iż wydaje się to zbędne, to jeśli mamy już te 20-30 lat, to korzystanie z odpowiednich odżywek to absolutny mus. Niestety, ale nasze ciała już nie mają takich umiejętności regeneracji jak kiedyś, dlatego też trzeba im po prostu pomóc. Na dobry start możesz zacząć stosować aminokwasy BCAA, które pomogą ci zregenerować mięśnie, a na dodatek nie mają żadnych skutków ubocznych, więc nie musisz się martwić o nie.

5/5 - (1)
reklama