Bielizna termoaktywna – kiedy jest niezbędna?

397

Odzież termoaktywna jest niezbędna podczas wykonywania aktywności fizycznej, ponieważ zapewnia komfort użytkowania i ułatwia odprowadzanie wilgoci. Jak wybrać bieliznę termoaktywną?

Uprawianie sportu w ubraniach, które nosimy na co dzień, nie jest najlepszym pomysłem. Zwykła bielizna, koszulki, czy spodnie nie są bowiem przystosowane do dużego wysiłku fizycznego i nie sprawdzają się w takich warunkach. Konieczna jest więc specjalna odzież termoaktywna, która nie powoduje otarć, zapobiega utracie ciepła i zapewnia skuteczne odprowadzanie wilgoci. Jaką bieliznę termoaktywną męską i damską wybrać?

Bielizna termoaktywna – czym się charakteryzuje?

Podczas uprawiania aktywności fizycznej organizm stara się utrzymać stałą temperaturę ciała, przez co na skórze pojawia się pot, który ma za zadanie chłodzić ciało. Jeśli natomiast na zewnątrz jest zimno, organizm zużywa więcej energii, próbując się rozgrzać. W odróżnieniu od zwykłej bielizny bielizna termoaktywna wspomaga te procesy. Znajduje się blisko skóry, dlatego podczas uprawiania sportu, w zależności od warunków, które panują na zewnątrz, pomaga utrzymać komfort cieplny i odprowadza wilgoć lub chroni przed wychłodzeniem organizmu. Bielizna termoaktywna damska, męska i dziecięca to bielizna oddychająca, która zapewnia duży komfort użytkowania. 

Dobór bielizny termoaktywnej nie może być dziełem przypadku, ponieważ tylko właściwie dobrana termiczna bielizna sportowa męska i damska będzie spełniała swoją funkcję. Bardzo ważny jest odpowiedni rozmiar. Jest to bowiem odzież, która musi być dobrze dopasowana i często jest też nazywana drugą skórą. Bielizna termoaktywna znajduje się najbliżej ciała i odpowiada za odprowadzanie nadmiaru ciepła na zewnątrz, a przy tym utrzymuje wilgoć z dala od skóry. Zapewnia też dodatkową warstwę izolacyjną, kiedy na zewnątrz jest niska temperatura. Jako że warunki panujące na zewnątrz podczas letnich i zimowych aktywności są różne, należy zastosować bieliznę termoaktywną, która najlepiej sprawdzi się w danej sytuacji.

Jaka bielizna termoaktywna męska i damska najlepiej się sprawdzi?

Zarówno bielizna termoaktywna dla dzieci, jak i dorosłych musi być idealnie dobrana. Przy zakupie należy więc zwrócić uwagę na kilka czynników. Przede wszystkim trzeba dobrać bieliznę do pory roku. Bardzo ważny jest materiał, z jakiego została wykonana bielizna. Grubość tkaniny różni się w zależności od tego, czy bielizna ma być stosowana wiosną i latem, czy też jesienią i zimą. Cienki materiał szybciej odprowadza wilgoć na zewnątrz, co jest bardzo ważne latem. Z kolei gruba tkanina ma lepsze właściwości izolacyjne i pozwala utrzymać odpowiednią temperaturę ciała w chłodne dni. Istotnym czynnikiem przy wyborze bielizny jest też sposób szycia. Bielizna termoaktywna różni się w zależności od budowy ciała obu płci oraz wieku osób, dla których jest przeznaczona. Wszystko dlatego, że jest to taka odzież, która musi być dobrze dopasowana do ciała.

Jakie buty do piłki nożnej wybrać?

Odzież i obuwie, których używamy do uprawiania sportu, muszą pasować, aby spełniać swoją funkcję. Wybierając buty do piłki nożnej, należy zadbać o to, aby były one dobrze dopasowane, dzięki czemu zapewnią stopom i stawom bezpieczeństwo. Warto też pamiętać o tym, że buty do piłki nożnej powinny być dostosowane do rodzaju nawierzchni, na której będą najczęściej użytkowane. Jeśli gramy na podłożu naturalnym, najlepiej sprawdzą się lanki, z kolei na nawierzchniach sztucznych – turfy. W przypadku treningu w hali sportowej najlepszą opcją będą buty halówki.

Oceń nas!
reklama