Aktywność fizyczna – jak wpływa na nasze zdrowie?

1350

Aktywność fizyczna to codzienność u każdego człowieka. Tak naprawdę może nam się wydawać, że przez te dwa słowa każdy rozumie to jako uprawianie sportu – ale przecież to nie wszystko – ponieważ nawet pokonanie dystansu z domu do sklepu to jakiś ruch, czyż nie? No ale jak aktywność fizyczna wpływa na nasze zdrowie?

Aktywność fizyczna – jak wpływa na nasze zdrowie?

Jeśli uprawiamy sport – to jesteśmy zdrowsi

Badania naukowe wykazały, że ludzie którzy uprawiają więcej sportu niż statystyczny człowiek, są z reguły bardziej szczęśliwe, żyją dłużej oraz ich standard życia jest ogólnie wyższy. Jednakże skoro to prawda, to dlaczego dopiero teraz pojawiła się moda na uprawianie sportu? Odpowiedź jest prosta – poruszanie się męczy, przez co większość osób – jak na przykład po nowym roku, może iść raz czy dwa na siłownię, ale zakwasy sprawią, że nie będą miały one ochotę wrócić. Aby regularnie uprawiać sport, potrzebna jest silna determinacja, chęć do tego oraz akceptacja, że nie będzie to ani łatwe ani przyjemne.

Dzięki uprawianiu jakiegoś sportu z reguły też mniej chorujemy, dzięki temu że poruszając się więcej od statystycznego ,,Kowalskiego” hartujemy nasz układ odpornościowy, przez co choroby nie imają się nas tak często jak innych. W dobie Coronavirusa może się to szczególnie przydać….

Mniejsze ryzyko poważnych chorób na starość

Regularna aktywność fizyczna pozwala nam również na zmniejszenie ryzyka na zachorowanie na choroby zwyrodnieniowe, które z reguły ujawniają się właśnie u osób w podeszłym wieku. Oprócz tego uprawianie sportu sprawia, iż nasze ciśnienie krwi spada, przez co mięsień serca mniej się męczy podczas normalnej, codziennej aktywności, co również sprawia, że ryzyko wystąpienia u nas zawału, miażdżycy lub innej choroby serca maleje.

Otyłość nie jest seksowna

Stare (i już nikomu niepotrzebne) media starają się nam wmówić, że otyłość jest OK. Nic bardziej mylnego, z racji tego że to człowiek ważący tyle ile powinien, regularnie uprawiający sport ma o wiele większą szansę na przejście przez życie bez znacznych problemów ze zdrowiem, niż osoba otyła.

5/5 - (2)
reklama