Aktywność fizyczna – a zmiany w naszym ciele

1148

Aktywność fizyczna niemalże prawie zawsze wpływa na nasze ciało pozytywnie, jednakże wszystko zależy od nas jaki cel chcemy osiągnąć. Czy to jest odpowiednia rzeźba, zrzucenie zbędnych kilogramów – czy też poprawa kondycji. Dlatego dzisiaj mamy dla was odpowiedni poradnik – jak aktywność fizyczna wpływa na nasze ciało?

Aktywność fizyczna – a zmiany w naszym ciele

Jak zmienia się nasz organizm pod wpływem ćwiczeń?

Jednorazowy wysiłek fizyczny nie wywiera takiego wpływu na nasz organizm tak jak to robi, długotrwały trening, jednakże nawet aktywność fizyczna o niewielkiej intensywności lub wręcz amatorskie uprawianie ćwiczeń rekreacyjnych stanowi jeden z ważniejszych czynników zapobiegających depresji, chorobom układu krążenia oraz sprawia że poprawia nam się humor. Przykładowo, regularne wykonywanie ćwiczeń może nam się również przydać w przyszłości, ponieważ kto nie chciałby zarabiać na tym co kocha robić? A w czym się może nam przydać – zapytacie? To bardzo proste, wystarczy popatrzeć albo na zostanie profesjonalnym sportowcem – albo na obstawianiu zakładów na sport. Obie drogi prowadzą do tego, że jeśli kochamy sport i będziemy prowadzić aktywny tryb życia – to możemy konsekwentnie zarobić na tym spore pieniądze. Ale wracając już do tematu – aktywność fizyczna znacznie przyczynia się do wzrostu gęstości kości. Regularne uprawianie ćwiczeń w tym względzie jest szczególnie istotne w okresie dojrzewania, ponieważ im większa jest gęstość kości po osiągnięciu dojrzałości – tym mniejsze ryzyko złamań występuje wraz z postępem czasu.

Jak zbudować sobie ,,sześciopaka”?

Trening wytrzymałościowy ma znacznie mniejszy wpływ na masy mięśniową niż trening siłowy, dlatego też przyrost masy mięśniowej jest największy zaraz po rozpoczęciu treningu przez osoby, które dotychczas nie uprawiały sportu, natomiast u wytrenowanych sportowców postępuje to znaczenie wolniej. Oczywiście powinniśmy pamiętać o tym, że czy to są zakłady sportowe – treningi – czy też nasza praca, powinniśmy wszystko brać ,,na spokojnie” i do naszego celu dążyć małymi krokami.

5/5 - (2)
reklama