Słodycze a grzybica

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Grzybica jest chorobą, która polega na cukrze. Co to znaczy?

Grzyb odżywia się cukrem i jest on dla niego jedynym składnikiem budulcowym, który powoduje gwałtowne namnażanie się w organizmie. Jeżeli jednak nie mają go pod dostatkiem, potrafią dostosować się do tych warunków spowalniając swój metabolizm i stając się nieaktywne, lecz cały czas obecne w organizmie. Przez ten czas nie widać żadnych symptomów choroby i żadnych oznak infekcji.

Gdy jednak nastąpi dostawa cukru, grzyb momentalnie namnaża się w sposób porównywalny z eksplozją i na nowo pojawia się choroba. Dlatego też trzeba umiejętnie radzić sobie z cukrem w posiłkach, dostarczać duże ilości flory jelitowej oraz stosować pewne rozwiązania, które osobie chorej pozwolą na posłodzenie herbaty, a grzybom nie da to pożywki.

Grzyby odżywiają się cukrem prostym, fermentującym, co daje osobie chorej możliwość substytucji cukru z cukierniczki na inne produkty słodzące. Są dwa produkty wpisujące się w ten model:

  • stewia – liście, którymi można dowolnie słodzić napoje ciepłe i zimne, a także wykorzystywać do pieczenia ciast
  • ksylitol – cukier brzozowy w formie sypkiej, również do słodzenia napojów, wypieków czy innych dań

Powyższe zamienniki można bez problemu kupić w sklepach zielarskich i ze zdrową żywnością. Należy pamiętać, że powyższe cukry nie fermentują, a więc nie „urosną” na nich drożdże. Jest to jedynie ciekawostka dla osoby chorej, gdyż ciasta drożdżowe w ogóle nie powinny znajdować się w rozkładzie posiłków osoby zmagającej się z grzybicą i taka osoba ich jeść nie powinna.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*