Odchudzanie czerwoną herbatą

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Jeszcze do niedawna najbardziej popularną była herbata czarna. Obecnie coraz częściej sięgamy po inne, kolorystycznie napoje. Dużym zainteresowaniem cieszą się obecnie herbata zielona i czerwona.

Czerwona herbata polecana jest zwłaszcza tym, którym zależy na zgubieniu kilku zbędnych kilogramów. W latach PRL-owskich była najtańszą herbatą dostępną na półkach sklepowych lecz niewielu miało świadomość tego, jak cenne składniki w sobie zawiera i jakie ma właściwości.

Czerwona herbata podlega krótszemu, niż jej czarna siostra, procesowi fermentacji. Z tego też względu zawiera więcej enzymów i polifenoli, które mają właściwości odchudzające.
Polifenole, nazywane także taninami, poprawiają trawienie, przyspieszają przemianę tłuszczu w energię, regulują wydzielanie żółci oraz zmniejszają poziom cholesterolu.

Rodzajów czerwonych herbat jest kilka. Pochodzą one z południowo-wschodniej części Chin oraz z Tajwanu.
Jedna z odmian czerwonej herbaty – Puszong powstaje w wyniku krótkiego procesu fermentacji, natomiast Pu-erh, która jest odmianą najbardziej skuteczną w diecie, po okresie fermentacji wymaga długiego leżakowania. Czas leżakowania najdroższych, a co za tym idzie najbardziej skutecznych herbat, wynosi nawet 50 lat.

Wszystkie herbaty zawierają w swoim składzie:

– związki mineralne,
– mikroelementy,
– kofeinę,
– polifenole,
– mangan,
– wapń,
– fluor,
– olejki eteryczne,
= białka.

Ze względu na obecność powyższych składników każda herbata:
– chroni zęby przed próchnicą,
– poprawia pamięć,
– normalizuje ciśnienie krwi,
– działa moczopędnie.
Najnowsze badania dowodzą, że zmniejsza ryzyko zachorowań na nowotwory.

Czerwona herbata pomaga spalać tłuszcz , co nie oznacza, że bez zastosowania odpowiedniej diety przyczyni się do zrzucenia zbędnych kilogramów. Jak najbardziej należy ją wcielić w życie i nie zapominać o piciu pół godziny przed każdym posiłkiem (tych w diecie powinno być 5-6) filiżanki czerwonej herbaty.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*