Jakie zastosowa zioa w walce z hemoroidami

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Hemoroidy zwane inaczej żylakami odbytu, to guzy krwawnicze. Głównymi przyczynami ich powstawania są: zaburzenia krążenia obwodowego i niewydolność serca. Często pacjenci ze strachu i wstydu przed badaniami długo zwlekają z wizytą u lekarza. Tymczasem istnieją specyfiki, roślinne w postaci ziół, które mogą zlikwidować lub przynajmniej złagodzić uporczywe i przykre odczucia z tą chorobą. Niektóre związki naturalne, należące do saponin, flawonoidów, antocyjanów, kumaryn, garbników, śluzów roślinnych oraz terpenów działają przeciwzapalnie poprzez uszczelnianie naczyń włosowatych, hamowanie powstawania substancji odpowiedzialnych za świąd, pieczenie i ból. Zioła na hemoroidy poprawiają też krążenie, wzmacniają ściany naczyń włosowatych, wpływają na krzepliwość krwi i ułatwiają oddawanie stolca, co łagodzi objawy.

Skuteczne zioła na hemoroidy.

Do łagodnych, a zarazem skutecznych ziół na hemoroidy o właściwościach przeciwzapalnych, przeciwkrwotocznych, przeciwzakrzepowych, przeciwbólowych i bakteriobójczych należą: liście babki lancetowej, ziele bukwicy, kwiat kasztanowca, kora kasztanowca, kłącze rdestu wężownika, ziele srebrnika, kwiat krwawnika, kłącze pięciornika kurzego ziela, kwiat nagietka, ziele skrzypu, liść szałwii lub pączki topoli. Zadowalające efekty przynosi także napar z kory dębu. W tak przygotowanym roztworze można moczyć odbyt lub maczać gaziki i przykładać je do jego ujścia.

Zioła na hemoroidy Ojca Klimuszko.

Opracowane na podstawie receptury Ojca Klimuszko zioła na hemoroidy to mieszanki ziołowe, które łagodzą stany zapalne, obrzęki i pieczenie w okolicy odbytu.

Jakie zioła na hemoroidy.

Zioła na hemoroidy działają korzystnie zarówno w zastosowaniu zewnętrznym, jak i wewnętrznym. Wykazują działanie przeciwzapalne, przeciwkrwotoczne, przeciwzakrzepowe, przeciwbólowe, bakteriobójcze. Ponadto działają ściągająco na ścianki naczyń krwionośnych. Zioła na hemoroidy stosuje się w postaci nasiadówek, okładów, lewatyw, a także naparów i odwarów do picia. A są nimi: liście babki lancetowej, ziele bukwicy, kwiat kasztanowca, kora kasztanowca, kłącze rdestu wężownika, ziele srebrnika, kwiat krwawnika, kłącze pięciornika kurzego ziela, kora dębu, kwiat nagietka, ziele skrzypu, liść szałwii, pączki topoli lub mieszanka ziołowa Hemoroflos.

Zioła na hemoroidy w ciąży.

Dokuczliwym problemem w okresie gdy kobieta spodziewa się dziecka jest pojawienie się hemoroidów. Dzieje się tak ponieważ w ciąży zwiększa się nacisk na żyły znajdujące się w okolicach odbytu. Wpływ na to maja powiększające się organy rozrodcze oraz ich stopniowe przesuniecie się w dół. Medycyna zielarska zaleca miejscowe stosowanie, w postaci przemywania lub tamponów ziół w postaci naparów lub wyciągów z nagietka lekarskiego, oczara wirginijskiego, arniki górskiej i żywokostu lekarskiego. W leczeniuhemoroidów w ciąży zioła mogą dawać naprawdę dużą ulgę i zapobiec rozwijaniu się problemu.

Chińskie zioła na hemoroidy.

Ziołolecznictwo stanowi zasadniczy element całego systemu Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Zioła, podobnie jak wszystkie zabiegi stosowane przez praktyków tego nurtu, sprzyjają powrotowi do równowagi i przywracają do zdrowia ciało i ducha. Obecnie chińskie ziołolecznictwo wykorzystuje się dosyć często w leczeniu hemoroidów. Medycyna chińska zaleca na hemoroidy ziołowe preparaty stosowane zewnętrznie np. Musk Hemorrhoids Ointment oraz wewnętrznie np. Zhisuning.

%name Jakie zastosowa zioa w walce z hemoroidami

Eco Slim

Zamów dzisiaj i otrzymaj darmową wysyłkę i gwarancję satysfakcji.

50% Tylko dziś!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*