Jakie leki na astmę?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Astma oskrzelowa może być bardzo uciążliwa, szczególnie gdy nie stosujemy żadnego leczenia. Niestety całkowicie nie można wyleczyć się z tej choroby, jednakże można całkiem skutecznie wyeliminować objawy, które męczą nas każdego dnia. Kaszel, chrypka i świszczący oddech można złagodzić jednym z kilku inhalatorów wziewnych, które wypisaliśmy poniżej:

Ventolin

Jest to efektywny inhalator, który łatwo radzi sobie z różnego rodzajami napadu astmowego, rozszerza oskrzela i ułatwia swobodny przepływ powietrza w drogach oddechowych. Jego działanie utrzymuje się od czterech do sześciu godzin po zastosowaniu.

Clenil Modulite

Przy codziennym stosowaniu zdecydowanie zmniejsza ilość ataków astmy. Dzięki steroidowi (beklometazon), działającemu jedynie na płuca i oskrzela, dobrze radzi sobie ze stanami zapalnymi dróg oddechowych.

Flixotide

To inhalator wziewny o działaniu przeciwzapalnym. Jego aktywne składniki m.in. propionian i flutikazon, zmniejszają obrzęk dróg oddechowych i zmniejszają nasilenie objawów astmy. Można znaleźć go pod dwoma nazwami: Flizotide Evohaler i Flixotide Accuhaler.

Pulmicort

Stosowany jest przy długotrwałym leczeniu astmy. Zmniejsza on obrzęk i podrażnienia dróg oddechowych, ułatwiając powietrzu przedostawanie się do płuc. Zmniejsza nasilania objawów i ich częstość występowania. Poprawa widoczna jest po kilku godzinach od zażycia leku.

Qvar

Zawiera on steroid – beklomezaton – który ułatwia oddychanie i likwiduje obrzęk i podrażnienie płuc. Działa prewencyjnie, co sprawia, że ogranicza częstość napadów astmy. Można go spotkać pod trzema nazwami: Autohaler, Aerozol, Easy-Breathe.

Seretide

Jest to nowość na rynku, gdyż zawiera aż dwie aktywne substancje – propionian flutykazonu oraz salmeterol. Dzięki niemu zmniejsza się częstotliwość ataków oraz pozwala na powrót do normalnego funkcjonowania z chorobą.

Symbicort

Lek ten zawiera takie substancje jak: budezonid i dwuwodny formoterolfumuran. Powstrzymuje on ataki duszności, chroni przed bodźcami oddechowymi i hamuje stan zapalny.

Atrovent

Lek wziewny zapobiegający stanom spastycznym oskrzeli i rozszerzający oskrzela, ułatwiający swobodny przepływ powietrza w drogach oddechowych. Lek stosowany w chorobach przebiegających ze skurczem oskrzeli. Działanie występuje po kilku minutach i utrzymuje się średnio do 6 godzin.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*