Częsta koloryzacja włosów

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Podejmując decyzję o trwałej koloryzacji włosów, trzeba liczyć się z tym, że będziesz zmuszona to powtarzana zabiegu (lub ścięcia włosów), w innym razie, na Twojej głowie pojawią się nieestetyczne odrosty. Częstotliwość poddawania włosów farbowaniu zależy od trwałości farby i stanu naszych włosów. Jeśli włosy farbowane są szamponem koloryzującym, zabieg trzeba będzie powtarzać znacznie częściej niż przy stosowaniu na przykład pianki do koloryzacji.

Trwałe farby bardzo niszczą włosy, dlatego przy odrostach najlepiej farbować tylko te części włosów, niepotrzebne jest powtarzanie zabiegu koloryzacji na całych włosach. Jeśli decydujesz się na farbowanie włosów w domu zawsze najpierw przeczytaj ulotkę dołączoną do opakowania. Każda farba działa inaczej na krótkie lub długie włosy, inaczej na ciemne lub jasne, inaczej na cienkie i grube. Czas trzymania farby na głowie uzależniony jest też od naturalnego lub poprzedniego koloru włosów, dlatego tak ważne jest czytanie ulotek. Powinny być tam zamieszczone wszystkie najważniejsze informacje.

Włosy można farbować trwale co 4 tygodnie. Jeśli chcesz koloryzować włosy rzadziej, możesz używać szamponu koloryzującego w celu odświeżenia koloru. Bardzo ważna jest kondycja włosów. Po zafarbowaniu włosów konieczne są zabiegi głębokiego nawilżania i odżywienia włosów. Przed kolejnym farbowaniem trzeba ocenić stan włosów, zanim zdecydujesz się na ponowne poddanie ich koloryzacji.

Fryzjerzy i styliści uważają, że najlepiej jest powtarzać koloryzację włosów co 3 miesiące. Taki okres czasu jest najbardziej odpowiedni dla włosów. Jeśli farby i inne preparaty barwiące włosy będą za często nakładane, zniszczone zostaną łuski, włosy staną się kruche, łamliwe, suche i bardziej podatne na szkodliwe czynniki. Jeśli farbowanie nie powiedzie się i efekt nie będzie taki, jak planowałaś, najlepiej jest, niestety, odczekać kilka dni lub tygodni albo pójść do fryzjera, który powinien znaleźć sposób na rozwiązanie problemu.

Każde farbowanie włosów w inwazyjny sposób wpływa na włosy, dlatego trzeba szczególnie uważać, jeśli stosuje się często suszarkę, prostownicę czy lokówkę.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*