Co to jest kwas hialuronowy?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Kwas hialuronowy okazuje się być polisacharydem naturalnie występującym w ludzkim ciele, przede wszystkim w skórze, w rozmaitych stężeniach. Jedną z kluczowych jego cech jest wiązanie wody, dzięki czemu podtrzymuje właściwe nawodnienie tkanek.

Kwas ten od lat nazywany jest „eliksirem” lub „źródłem młodosci”.

Cząsteczki kwasu hialuronowego znikają w miarę upływu lat. Codziennie tracimy ok. 30 % kwasu hialuronowego, który jest zastępowany przez nowe cząsteczki. Jednak z biegiem czasu odtwarza się coraz mniej tego drogocennego dla organizmu kwasu.

Zabieg wypełnienia zmarszczek opiera się na udostępnieniu zastępczego pochodzenia kwasu hialuronowego, tak aby przywrócić zadowalające nawilżenie tkanek skóry, które jest niszczone przez załamania skórne, widoczne na skutek mimiki twarzy.

Kwas hialuronowy stosowany do wygładzania zmarszczek jest preparatem syntetycznym, co w dużym stopniu obniża ryzyko pojawienia objawów alergii. Gwarantuje nam dużą swobodę, gdyż nie potrzebuje wcześniejszej próby uczuleniowej.
Z punktu widzenia kosmetycznego HA jest uznawany za jeden z najkorzystniejszych środków nawilżających i zabezpieczających skórę przed wysychaniem. Ilość 1 grama kwasu hialuronowego jest w stanie zachować blisko 6% wody. Dowód ten jest stosowany przy produkcji kremów i innych preparatów nawilżających. Zawiesina kwasu hialuronowego dzięki swej żelowej konsystencji jest wszechstronnym, łatwym do stosowania nośnikiem dla różnych substancji aktywnych rozpuszczalnych w wodzie. Odnajduje zastosowanie w formulacji kremów, toników, mleczek, lotionów w szerokim wymiarze pH. Co znaczące kwas hialuronowy jest substancją biozgodną, czyli nie powoduje jakiejkolwiek niepożądanej reakcji po zastosowaniu tj. alergie, podrażnienia, zaczerwienienie czy pieczenie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*